suma: 0,00 zł do kasy
Jakie profile zamknięte pod taras? Stalowa konstrukcja pod taras na podwyższeniu 0
Jakie profile zamknięte pod taras? Stalowa konstrukcja pod taras na podwyższeniu

Budowa własnego tarasu na podwyższeniu nie jest prostym zadaniem, ale nie oznacza to, że jest to niewykonalne. Możesz zatrudnić do tej pracy specjalistów. Wszystko przygotują, zamontują, a Ty przyjdziesz cieszyć się spokojem na wymarzonym tarasie. Możesz też samodzielnie to zrobić, a wtedy satysfakcja i radość z Tarsu będą jeszcze większe. To co? Budujemy?

Zabezpieczenie profili stalowych

Zanim zaczniesz cokolwiek budować, w pierwszej kolejności konieczne są prace przygotowawcze. Musisz wytyczyć granice tarasu, usunąć ziemię i przygotować otwory do zamontowania słupów betonowych. Pracy jest dużo, ale dobre przygotowanie to podstawa.
Przede wszystkim skraca czas późniejszych prac, zmniejsza ryzyko pomyłek i błędów oraz pozwala na wykonanie prac bez poprawek.
Ważnym etapem tych przygotowań jest też odpowiednie zabezpieczenie profili. To, jakie powinny zostać wybrane zależy w dużej mierze od tego, jak duży będzie ten taras. Jeżeli będziesz zamawiać je w naszym sklepie, to pracownicy doradzą i pomogą Ci wybrać właściwe profile, a co ważniejsze - możesz zamówić je na wymiar. Na życzenie klienta docinamy profile zgodnie z podanymi w zamówieniu wymiarami. To ułatwia Tobie pracę i powoduje, że nie płacisz za materiał, który i tak by się zmarnował.

Skoro więc mowa o profilach, to warto zabezpieczyć je podwójnie. Na początek kładziemy podkład antykorozyjny, a po wyschnięciu można nałożyć farbę chlorokauczukową.

Montaż profili

Tak przygotowane profile układasz zgonie z wytyczonymi wcześniej granicami działki. Warto wznieść taras nieco ponad powierzchnię gruntu. Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć przenikania wody, systemy drenażowe będą skuteczniejsze, a co za tym idzie - taras przetrwa znacznie dłużej w dobrym stanie. Żeby to zrobić profile należy ułożyć na odpowiednio wysokich podpórkach. Ważne, by miały one tę samą wysokość, a tak ułożone legary były wypoziomowane. W przeciwnym razie cała konstrukcja będzie krzywa, a nie o to przecież chodzi.

Kolejny krok - szpilki gwintowane

Nadszedł czas na kolejny etap instalacji pod taras. Gdy legary są już prawidłowo wypoziomowane, należy wywiercić otwory na pręty stalowe. Można na przykład wykorzystać pręty fi 20, które dostępne są w naszym sklepie. W otwory (oddalone od siebie w równych odstępach) należy włożyć szpilki gwintowane lub pręty gwintowane. Oczywiście otwory nawiercamy nad wcześniej wydrążonymi w ziemi otworami na beton.

Dobrze jest przymocować je za pomocą nakrętek i podkładek. Od dołu podkładka i dwie nakrętki, od góry podkładka i jedna nakrętka. W ten sposób tworzy się „kontrę” i zapobiega odkręcaniu nakrętek pod wpływem drgań i korzystania z tarasu.
Po zamocowaniu szpilek otwory zalewa się betonem, by cała konstrukcja stała stabilnie i bezpiecznie oraz została prawidłowo umocowana do podłoża.

Krok trzeci - kontrlegary

Zanim jednak zostaną one położone warto wyłożyć podłoże tkaniną ogrodniczą. Takie rozwiązanie powstrzyma rozrost chwastów i trawy. Na tkaninę można usypać warstwę piachu, która będzie pełniła funkcję drenażu.
Tak przygotowane podłoże zapewni większą żywotność tarasu, uchroni przed przerastaniem chwastów i zabezpieczy pręty (szpilki gwintowane) przed nadmiernym rdzewieniem.
Następnie należy ułożyć kontrlegary. Gęstość ich ułożenia zależy w dużej mierze od własnych preferencji. Warto zastosować podobną, jaka było użyta przy układaniu legarów. Wtedy powstaną równe kwadratowe przestrzenie, a układanie desek stanie się łatwiejsze.
Do położenia kontrlegarów również polecamy nasze profile, które mogą zostać docięte na wymiar. Mocowanie ich z legarami można wykonać podobnie, jak to było w przypadku szpilek gwintowanych, czyli od dołu jedna podkładka i dwie nakrętki, a od góry jedna podkładka i jedna nakrętka.

W razie konieczności można wykonać też schodek do tarasu (jeżeli jest on faktycznie podniesiony). Stelaż do schodka wykonuje się na tym etapie, przed położeniem desek.
Tuż przed położeniem desek warto jeszcze pomierzyć wszystko i sprawdzić, czy deska nie kończy się „w powietrzu”, czyli w przestrzeni między legarami. Jeżeli tak jest, to w tym miejscu należy dołożyć dodatkowy kontrlegar, by deska miała podparcie i umocowanie.
To w zasadzie już wszystko. W razie pytań nasi pracownicy mogą służyć radą i pomocą. Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl