suma: 0,00 zł do kasy
Jakie są rodzaje stali 0

Choć wydawać by się mogło, że stal to po prostu stal, okazuje się, że jest to produkt bardzo zróżnicowany. Za pakiet różnic odpowiadają wchodzące w jego skład pierwiastki, głównie węgiel i żelazo. Od ich proporcji, czyli ostatecznego składu, zależy rodzaj stali oraz jej właściwości i wytrzymałość. Dla wszystkich zainteresowanych tematem poniżej znajduje się opis różnych rodzajów stali, wraz ze wskazaniem głównych różnic między poszczególnymi gatunkami.

 

czytaj całość »
Stal nierdzewna czy aluminium? Przykłady zastosowania 0

Zarówno aluminium jak i stal nierdzewna bywają szeroko stosowane do wytwarzania różnych produktów i półproduktów. Łączy je plastyczność, nierdzewność i zdolność do nadawania im różnorodnych kształtów. Istnieją jednak między nimi pewne różnice, które powodują, że w pewnych zastosowaniach zdecydowanie lepsza będzie stal nierdzewna, a w innych aluminium. Jakie są przykłady zastosowania poszczególnych materiałów i jakie są między nimi różnice? Poniższy poradnik pomoże Ci się z tym zapoznać.

czytaj całość »
5 pomysłów na nowoczesne ogrodzenie z profili zamkniętych 0

Ogrodzenie stanowi bardzo ważny element działki i całej posesji. Choć niegdyś pełniło ono funkcje przede wszystkim granicy, dziś staje się również elementem ozdobnym, dekoracyjnym. Z tego względu coraz częściej wybierane są rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo. Jak zbudować nowoczesne ogrodzenie z profili zamkniętych? Jakie rozwiązania wykorzystać? Poniższy poradnik przybliży Ci pięć ciekawych i stosunkowo prostych pomysłów na wykonanie ogrodzenia z profili zamkniętych.

 

czytaj całość »
Dlaczego stal drożeje? Prognoza cen stali na 2023 rok 0

Ubiegły rok upłynął pod znakiem znaczących wahań cen stali. Jedną z przyczyn był wybuch wojny w Ukrainie i związane z tym sankcje nałożone Rosji. Wobec tego, że wojna nadal trwa, a ceny paliw i energii są ciągle wysokie - jak będą wyglądały ceny stali w 2023 roku? Na razie sytuacja jest względnie stabilna, ale spółki cały czas podchodzą do tematu ostrożnie.

 

czytaj całość »
Jakie profile zamknięte pod taras? Stalowa konstrukcja pod taras na podwyższeniu 0

Budowa własnego tarasu na podwyższeniu nie jest prostym zadaniem, ale nie oznacza to, że jest to niewykonalne. Możesz zatrudnić do tej pracy specjalistów. Wszystko przygotują, zamontują, a Ty przyjdziesz cieszyć się spokojem na wymarzonym tarasie. Możesz też samodzielnie to zrobić, a wtedy satysfakcja i radość z Tarasu będą jeszcze większe. To co? Budujemy?

 

czytaj całość »
Dlaczego stal nierdzewna rdzewieje? Poznaj sposoby by temu zapobiec 0

Stal nierdzewna z założenia rdzewieć nie powinna. Zdarza się jednak, że na jej powierzchni pojawiają się zanieczyszczenia i zabrudzenia, a niekiedy rownież właśnie rdza. Jak sobie z tym poradzić i jak zapobiegać rdzewieniu stali na przyszłość? Przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj z podpowiedzi.

 

czytaj całość »
Ogrodzenie – jak zamontować słupki ogrodzeniowe oraz których profili można użyć? 0

Montaż słupków ogrodzeniowych to podstawowa kwestia w momencie instancji całej konstrukcji. Dlaczego? To właśnie słupki odpowiadają za stabilność ogrodzenia, one odpowiadają za jego bezpieczeństwo i skuteczność, a także utrzymują w pionie przęsła. Jak zatem należy montować słupki ogrodzeniowe i które profile sprawdzą się przy tym najlepiej? Nasz poradnik odpowie na te pytania i pomoże Ci podjąć właściwe decyzje.

 

czytaj całość »
Ile kosztują fundamenty w 2022 roku 0
Ile kosztują fundamenty w 2022 roku

Fundamenty to najważniejszy element budynku. Decydują o jakości obiektu, gwarantują jego stabilność i bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należy przyłożyć do nich szczególną uwagę. Osoby, które decydują się na budowę własnego domu, w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na fundamenty i to nie tylko dlatego, że chronologicznie buduje się je na początku, ale dlatego, że mają kluczowe znaczenie dla całego budynku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl